Volvo

Laatu ja turvallisuus ovat aina olleet Volvon perusperiaatteita ja Volvo on vuosien kuluessa tehnyt turvallisuusuudistuksia, joista on myöhemmin tullut koko autoteollisuuden standardeja. Uusimpana turvallisuustuotteena Volvo tuo uuden V40 mallin myötä, ensimmäisenä maailmassa, jalankulkijaturvatyynyn.

Myyntimme yhteystiedot löydät tämän sivun lopusta.

Volvo mallistoon voit tutustua tarkemmin myymälöissämme tai osoitteessa www.volvocars.fi

Tervetuloa Volvo kaupoille Auto-Kiltaan

 

Volvo huolto

Volvo huoltopisteet löydät Lappeenrannasta, Mikkelistä, Savonlinnasta ja Imatralta. Merkkihuollosta saat aina parhaan asiantuntemuksen ja viimeisimmät tiedot suoraan tehtaalta. Huollon lisäksi saat Volvoosi Auto-Killasta kaiken mahdollisen. Esimerkiksi.

  • Ohjauskulmien tarkastus ja säätö 89€
  • Tuulilasien vaihdot alk 299€
  • Rengassäilytys 75€ / kausi
  • Rengasmyynti. Kysy tarjous
  • Auton pesu ja vahaus. Kysy tarjous!
  • Ilmastointilaitteen huolto alk. 99€
  • Kolari ja vauriokorjaus
  • Alkuperäiset lisävarusteet.
  • Polestar tehon lisäys.

 

Volvo Selected Vaihtoautotakuu

Auto-Killasta saat vaihtoauto-Volvoille tarkoitetun oman Volvo Selected-takuun. Volvo Selected- takuuautoiksi kelpuutetaan parhaimmat, hinta/laatusuhteeltaan täydelliset ja parhaat laatuyksilöt. Tunnistat selected vaihtoautot kultaisesta merkistä tuulilasissa. Kysy lisää takuusta myyjältäsi.

Tervetuloa siirtymään luotettavasti ja edullisesti Volvon omistajaksi. 

 

Volvo myynti Auto-Killassa

LAPPEENRANTA:

Tuomo Leppänen 0201545854 tai tuomo.leppanen@autokilta.fi

Juha Mankki 0201545842 tai juha.mankki@autokilta.fi

Timo Pitkänen 0201545845 tai timo.pitkanen@autokilta.fi

MIKKELI:

Antti Tiainen 0201545890 tai antti.tiainen@autokilta.fi

Arto Liukkonen 0201545891 tai arto.liukkonen@autokilta.fi

Pasi Kettunen 0201545893 tai pasi.kettunen@autokilta.fi

SAVONLINNA:

Vesa Kettunen 0201545865 tai vesa.kettunen@autokilta.fi

Jouko Kinnunen 0201545861 tai jouko.kinnunen@autokilta.fi

Uusi Volvo V40

Tervetuloa tutustumaan uuteen Volvo V40 malliin Auto-Kiltaan Tule katsomaan uutta Volvoa lähimpään Auto-Killan myymälään. Meillä on myös Volvo V40 esittelyautot koeajossa, joten pääset tutustumaan tähän uutuuteen kaikin tavoin. Varaa koeajo ennakkoon myyjältäsi niin pääset kokemaan uuden V40 ominaisuudet juuri silloin kun sinulle parhaiten sopii. Mikä Volvo V40? Uusi Volvo V40 asettuu...

Yritysautot

Kumppanuutta ensi silmäyksellä. Kuten kaikkien yksitysiasiakkaidenkin kanssa, niin Auto-Kilta tavoittelee myös yritysasiakkuudessa pitkää asiakassuhdetta ja menestyksekästä kumppanuutta. Haluamme olla mukana tukemassa teidän liiketoimintaanne omalta osaltamme ja tarjota parhaat mahdolliset ratkaisut jotka sopivat juuri sinun yrityksellesi. Auto-Kilta on tehnyt yrityskauppaa jo vuosia. Toiminta-alueemme yritysasiakkaille oli vuosia sitten...

Volvo AWD edition

Neliveto etuvetoisen hinnalla Volvo osastolla voit tutustua ja koeajaa kaikki uudet 2014 mallivuoden Volvot. Talvikelien lähestyessä kannattaa huomioida erittäin houkutteleva Volvo AWD Edition nelivetomallisto. Nelivedon saat nyt etuvetoisen hinnalla! Hintaetusi on mallista riippuen jopa 6000€! Kysy myös muita etuja myyjältäsi ja tee nyt elämäsi Volvo kaupat! Uudet Volvo V40 Business mallit Volvo V40 mallin edullisesti hinnoitellut...